St 12. 8. 2026Klára

Řád umění a literatury

V 89 letech zemřel Zdeněk VelíškSpolečnost

V 89 letech zemřel Zdeněk Velíšek

Zdeněk Velíšek byl uznávaným zahraničním redaktorem a reportérem České televize. V Česku mu byla v roce 2014 udělena cena Opus Vitae za celoživotní noblesní komentátorskou a reportérskou činnost. Nebyl ale legendou jen v Česku. Ve Francii se mu hned v následujícím roce dostalo uznání za šíření francouzské kultury ve formě Řádu umění a literatury.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lidé v Praze grilují v parcích i přes zákaz, dostávají pokutySpolečnost

Lidé v Praze grilují v parcích i přes zákaz, dostávají pokuty

Kvůli velkému suchu se teď v parcích v Praze nesmí rozdělávat ohně, milovníci grilování ale nařízení ignorují a vaří ve velkém. Městská policie proto riziková místa kontroluje a rozdává pokuty.

Praha 2 pomáhá seniorům žít důstojně: Péče, podpora i lidská blízkostSpolečnost

Praha 2 pomáhá seniorům žít důstojně: Péče, podpora i lidská blízkost

Městská část Praha 2 podává svým seniorům pomocnou ruku – citlivě, prakticky a s respektem. Nejde přitom jen o slova, ale o konkrétní pomoc v každodenním životě. Od dostupného stravování přes péči až po důstojné bydlení. Senioři tu zkrátka vědí, že na to nejsou sami.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.