St 12. 8. 2026Klára

Přemysl Otakar II.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se blíží. Letošní desátý ročník pokračuje ve velkém styluOstatní sporty

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se blíží. Letošní desátý ročník pokračuje ve velkém stylu

RunCzech běžecká liga a České Budějovice slaví! V sobotu 4. června startuje již 10. ročník Mattoni 1/2 Maratonu České Budějovice. Organizátoři slibují oslavy. „Přijde nám důležité, abychom si připomněli 10. ročník tohoto závodu. Velmi si vážíme živé atmosféry a nadšených diváků, které v Budějovicích potkáváme. Chceme pro ně během maratonského víkendu přichystat výjimečný zážitek, kterým oslavíme desetileté výročí,“ vysvětlil manažer regionálních závodů Igor Murko.

16510427193221-241-hradKultura

Na Pražský hrad se vrací výstava o jeho historii. Mapuje víc než pět tisíc let

Po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru se v pondělí 2. května veřejnosti otevře expozice Příběh Pražského hradu, která je v gotickém podlaží Starého královského paláce. Dlouhodobá expozice Správy Pražského hradu, na jejíž přípravě se podílelo několik desítek autorů, od roku 2004 přibližuje návštěvníkům Pražského hradu tisíciletou historii tohoto místa, která je zásadně spjata s českou státností.

Sportujte s těmi nejbližšími. Zažijte dm rodinný běh v Českých BudějovicíchOstatní sporty

Sportujte s těmi nejbližšími. Zažijte dm rodinný běh v Českých Budějovicích

Máte rádi pohyb a veselou atmosféru? Hledáte zábavný program pro celou rodinu? Vyrazte v sobotu 23. října do Českých Budějovic, kde se v rámci Mattoni 1/2Maratonu koná od 11:00 dm rodinný běh. Užije si ho každý. Zdatní atleti, začátečníci, senioři i ti nejmenší. Pro každého závodníka je v cíli tříkilometrové tratě připravena medaile, ale o výsledek v tomhle případě nejde. Vyhrají všichni, kteří si odnesou dobrý pocit.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Neznáte ho?Krimi

Milovník oříšků nakradl v Lidlu přes sto balení, do prodejny se vrátil třikrát

Pražští policisté hledají mladého muže, který rád krade oříšky. V prodejně Lidlu na Břevnově se otočil celkem třikrát a bez placení si odnesl přes 130 balení. Protože je škoda přes patnáct tisíc, může do vězení až na dva roky.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook