Čt 13. 8. 2026Alena

Organizace pro pomoc uprchlíkům

Uprchlíci z hlavního nádraží se začnou stěhovat do stanového městečka nejpozději v pátekSpolečnost

Uprchlíci z nádraží se začnou stěhovat do stanového městečka nejpozději v pátek

Do stanového městečka, jehož stavbu dnes v Praze-Troji dokončili hasiči, by se první uprchlíci z Ukrajiny mohli začít přesouvat dnes večer, nebo nejpozději v pátek. Řekl to Nikola Taragoš, ředitel organizace Romodrom, která se bude na provozu městečka podílet. Rozhodnutí o termínu přesunu by mělo padnout na odpoledním zasedání pražského krizového štábu. Stany mají odlehčit přetíženému hlavnímu nádraží, kde podle občanských iniciativ v nedůstojných podmínkách přebývají stovky běženců, převážně romského původu.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Dvojice si v taxíku nechala miliony, řidič je odmítl vrátit. Pak založil požárZprávy

Dvojice si v taxíku nechala miliony, řidič je odmítl vrátit. Pak založil požár

Svého rozhodnutí určitě lituje řidič taxíku, který si nechal zapomenuté zavazadlo zákazníků. Notebook a oblečení by asi vrátil, zlomily ho zřejmě tři miliony v hotovosti. Peníze pak schoval a zbytek věcí zapálil.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook