Nové Město na Moravě
SportLyžařská sezóna je v plném proudu. Opět s tříděním odpadů
Většina lyžařských areálů je v provozu, a návštěvníci si tak můžou konečně užívat letošní lyžařskou sezónu. Kromě sjíždění svazů nebo běhání po horách si v lyžařských areálech můžou užít i spoustu další zábavy. Třeba s projektem Třídíme na sněhu, jehož cílem je osvěta v oblasti třídění a recyklace odpadu. Navíc i díky němu mohou návštěvníci hor třídit odpad do speciálních „třikošů“ přímo u sjezdovky.
ZdravíBezpečnostní rada dnes probere, zda kvůli koronaviru omezí konání dalších akcí
Případné omezení dalších akcí nad určitý počet návštěvníků kvůli šíření nového typu koronaviru dnes ráno probere Bezpečnostní rada státu (BRS). Navrhne jej ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Rada se sejde po dvou dnech poté, co v pondělí rozhodla o tom, že se Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě uskuteční od čtvrtka do neděle bez diváků.
DopravaLety ze severu Itálie a Jižní Koreje jsou zastaveny. Biatlon bude bez diváků
Bezpečnostní rada státu po dvouhodinovém jednání kvůli koronaviru přijala následující opatření. Jde o zastavení letů z Jižní Koreje a severoitalských měst Milána, Bergama, Boloně a Benátek. Biatlonové závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě, které jsou na programu koncem tohoto týdne, proběhnou bez diváků. Po jednání to uvedl premiér Andrej Babiš.
PolitikaProbíhá jednání o letech z Lombardie. Ministr zdravotnictví je chce pozastavit
Bezpečnostní rada státu rozhoduje o pozastavení letů z italské Lombardie kvůli šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) při příchodu do Strakovy akademie řekl, že se kloní k přerušení letů z míst, odkud přijeli i první nakažení novým typem koronaviru do Česka. Bezpečnostní rada státu rozhodla o tom, že Světový pohár v biatlonu se bude tento týden konat v Novém Městě na Moravě bez přítomnosti diváků.







