Čt 13. 8. 2026Alena

Česká kancelář pojistitelů

ilustrační foto.Doprava

VIDEO: Markéta upozorňuje na viditelnost chodců

Reflexní prvky mohou zachránit život. Nejen děti na tuto problematiku upozorňuje nový spot projektu Markétina dopravní viditelnost. Reflexními prvky by se měli zviditelnit nejen chodci a cyklisté. Nezapomínejme také na své čtyřnohé přátele.

ilustrační foto.Doprava

Policisté a učitelé už vědí, jak dětem zábavnou formou vysvětlit dopravní výchovu

Tým silniční bezpečnosti proškolil letos na podzim dopravní preventisty státních a obecních policií, kteří se podílejí na dopravní výchově dětí. Seminářů se zúčastnilo více než 65 policistů. O bezplatné školení je velký zájem, v lednu příštího roku budou proto kurzy pokračovat. Účastníci si z nich odnášejí rady, jak téma dopravy a bezpečnosti co nejvíce zatraktivnit malým účastníkům silničního provozu. Další semináře, které se rovněž konaly v podzimních měsících po celé republice, uspořádal Tým silniční bezpečnosti pro učitele. Školením prošlo 183 pedagogů. Další série se chystá i na rok 2020.

ilustrační foto.Doprava

VIDEO: Animované spoty učí děti dopravní výchovu

Tým silniční bezpečnosti míří do kin a na televizní obrazovky. V rámci projektu Markétina dopravní výchova postupně představí tři animované spoty. První z nich upozorní dětské diváky na to, co se může stát, když nebezpečně vběhnou do silnice. Klip měl premiéru ve čtvrtek 12. prosince.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook