pondělí 4. července 2022 Prokop

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se blíží. Letošní desátý ročník pokračuje ve velkém stylu

PR článek

RunCzech běžecká liga a České Budějovice slaví! V sobotu 4. června startuje již 10. ročník Mattoni 1/2 Maratonu České Budějovice. Organizátoři slibují oslavy. „Přijde nám důležité, abychom si připomněli 10. ročník tohoto závodu. Velmi si vážíme živé atmosféry a nadšených diváků, které v Budějovicích potkáváme. Chceme pro ně během maratonského víkendu přichystat výjimečný zážitek, kterým oslavíme desetileté výročí,“ vysvětlil manažer regionálních závodů Igor Murko.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice je součástí RunCzech běžecké ligy. Závod opět získal nejvyšší ocenění pro silniční běhy s pětihvězdičkovým certifikátem od Evropské atletiky.

Na startu se potká 3 000 běžců z Česka a ze zahraničí. Závod je specifický v tom, že až 40 procent účastníků je z jižních Čech a díky tomu je na startu zcela jedinečná atmosféra. Letošní ročník startuje v 19hod. z Náměstí Přemysla Otakara II. Ve stejný den, jen o dvě hodiny dříve, tedy v 17 h začíná dm rodinný běh, který láká celé rodiny a užít si ho může zkrátka každý.

Kromě hlavního závodu a dm rodinného běhu startuje i 2Run, ve kterém první závodník běží desítku a druhý pak dotahuje jedenácti kilometry na vzdálenost půlmaratonu. Pro týmové sportovce je ideální štafetový běh, který nabízí čtyřem běžcům zajímavou alternativu k hlavnímu závodu. Vysokoškoláci a jejich profesoři okusí Běh o pohár rektora Jihočeské Univerzity.

Mattoni 1/2 Maraton České Budějovice vyniká rychlou tratí, krásnými scenériemi a přátelskou atmosférou, která potěší jak běžce, tak diváky podél trati.

Pokud ještě nemáte registraci, tak dlouho neváhejte. Poslední volná startovní místa jsou k dispozici na www.runczech.cz.

Ohodnoť článek

Štítky Mattoni 1/2 Maraton, půlmaraton, RunCzech, sport, běh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.