sobota 24. července 2021 Kristýna

Další úspěch ve Světovém poháru ve vodním slalomu. Poprvé v kariéře jej vyhrál kanoista Rohan

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V umělém kanálu v Troji dnes zvítězil i s dotykem hned v první brance finálové jízdy. Šestadvacetiletý vicemistr Evropy z loňského roku za sebou nechal o 24 setin sekundy čistě jedoucího dvojnásobného mistra světa Davida Florence z Británie, třetí skončil s jedním dotykem Slovinec Benjamin Savšek, který vloni v Praze ovládl evropský šampionát. Tereza Fišerová obsadila v závodě kanoistek třetí místo.

Životní úspěch kanoisty Rohana

Lukáš Rohan, syn úspěšného deblisty a šéfa organizátorů pražského závodu Jiřího Rohana, dosud neměl z pohárového seriálu medaili. Životním úspěchem se naladil na pokračování olympijské sezony, kterou coby účastník her v Tokiu zahájil v květnu třináctým místem na ME v Ivree, kde obhajoval loňské stříbro z Troji.

Další čeští kanoisté Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Fišerová skončila ve finále čtvrtá

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také „šťouch“ a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Muži:

C1: 1. Rohan (ČR) 97,20 (2 trest. sekundy), 2. Florence (Brit.) -0,24 (0), 3. Savšek (Slovin.) -2,60 (2), ...v semifinále 15. Heger, 28. Chaloupka (oba ČR).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 105,15 (0), 2. Herzogová (Něm.) -4,83 (2), 3. Fišerová -5,61 (2), ...v semifinále 16. G. Satková, 22. M. Satková (všechny ČR).

Ohodnoť článek

Štítky sport, vodní slalom, světový pohár, Praha, Rohan

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.