Počasí dnes19 °C, zítra22 °C

Sparta prohrála s Třincem 2:4, rozhodla poslední třetina

Třinečtí hokejisté porazili v 11. kole extraligy doma v repríze posledního finále Spartu Praha 4:2. Obhájce titulu dvakrát prohrával po gólech Erika Thorella a Romana Horáka, vyrovnali Patrik Hrehorčák s Liborem Hudáčkem. Domácí rozhodli v poslední třetině, ve které skórovali Tomáš Marcinko a Martin Růžička. Ve čtvrté řadě Ocelářů nastoupil poprvé od konce v KHL útočník Samuel Buček, jehož příchod klub oznámil dvě hodiny před zápasem.

Od úvodních minut se hrál svižný hokej, góly začaly padat až od druhé třetiny, v níž se Sparta ujala vedení po 76 sekundách. Erik Thorell převzal v mezikruží puk od Horáka, objel si povyjetého Mazance a zasunul puk u levé tyčky. Gól ještě posvětil po krátké poradě i videorozhodčí. Zkoumalo se, zda puk přešel brankovou čárou, kde zastupoval třineckého gólmana Jeřábek.

Domácí mohli rychle odpovědět, v přesilové hře Hrňa tvrdě vypálil, Kořenář puk vyrazil k Hudáčkovi, jenž ale netrefil ideálně kotouč před odkrytou brankou. Vyrovnal až v oslabení Hrehorčák, který se prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči a zakončil nad Kořenářovu lapačku. Následně stálo při obou gólmanech štěstí - Mazanec udržel s obtížemi puk po teči Simona a už se otáčel za sebe, dorážka Voženílka prošla několik centimetrů vedle sparťanské branky.

Pražané ale v další početní výhodě udeřili, po bleskové souhře se prosadil Horák po pasu Tomáška. Třinec ještě v závěru srovnal krok, Hudáček zamířil z levého kruhu přes obránce přesně ke vzdálenější tyči.

Obhájce titulu byl od úvodu třetí třetiny mnohem aktivnější. Svačinův pokus ještě Kořenář zneškodnil, ale ve 46. minutě se při závaru před brankou nejlépe zorientoval Marcinko a bekhendem poslal puk do sítě. Oceláři poté promarnili 24 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale v dohrávané části proti čtyřem skóroval mezi betony Růžička.

Snížit mohl dvakrát Tomášek, v jedné šanci netrefil odkrytou branku. Na druhé straně trefil Kurovský tyč. Mazanec ještě v závěru vychytal Horáka a o další tlak i power play připravilo Spartu vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Hrehorčák (Nestrašil), 38. L. Hudáček (M. Doudera), 46. Marcinko (M. Růžička), 50. M. Růžička (Voženílek, Daňo) - 22. E. Thorell (R. Horák, Tomášek), 32. R. Horák (Tomášek, Řepík). Rozhodčí: Kika, Stano (SR) - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4224.

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Zahradníček, Jaroměřský - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Svačina, Hrehorčák, Chmielewski - Kurovský, Lyszczarczyk, Buček - Hrňa. Trenér: Moták.

Sparta: Kořenář - Krutil, Krejčík, Jurčina, Polášek, M. Jandus, Němeček, Mikliš - Řepík, Sobotka, M. Forman - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - D. Simon, G. Thorell, Safin - Přibyl, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Patera.