Počasí dnes19 °C, zítra22 °C

Sparta proti rasismu. Klub zakáže fanouškům, kteří rasisticky uráželi hráče Monaka, vstup na zápasy

Fotbalová Sparta identifikovala fanoušky, kteří minulé úterý v úvodním domácím zápase třetího předkola Ligy mistrů s Monakem rasisticky uráželi soupeřova hráče Auréliena Tchouaméniho, a zakáže jim vstup na všechna utkání pražského týmu. Podle klubového webu Letenští rovněž podávají trestní oznámení. Odveta na stadionu účastníka francouzské ligy čeká Sparťany v úterý.

Letenští se vymezují proti rasismu a všem ostatním typům diskriminace

Hráči Monaka i trenér Niko Kovač si stěžovali u rozhodčího Michaela Olivera na chování sparťanských diváků vůči záložníkovi tmavé pleti Tchouaménimu po jeho úvodním gólu z 37. minuty. Hlasatel domácí příznivce upozornil, že v případě opakování rasistických urážek hrozí ukončení zápasu. Po zhruba tříminutové pauze se pokračovalo ve hře, ale po závěrečném hvizdu se opět z „kotle“ ozvaly skřeky. Favorizované Monako zvítězilo 2:0.

Vyhráli jsme zápas a porazili jsme rasismus, řekl trenér Monaka po vítězství, které zastínily rasistické urážky

Ačkoliv fotbalisté Monaka včera v úvodním duelu třetího předkola Ligy mistrů zvítězili na hřišti Sparty 2:0, zastínily utkání rasistické urážky části domácích diváků. Stalo se tak vůči hráči tmavé pleti a zároveň střelci prvního gólu Aurélienu...

Sparťanští fotbalisté se rozloučili pouze s fanoušky na hlavní tribuně, ke „kotli“ na děkovačku se nevydali. K němu po chvíli zamířil pouze kapitán Bořek Dočkal, který se snažil na diváky apelovat. Radikálním příznivcům během poločasové přestávky domlouval i bývalý sparťanský kapitán David Lafata. Disciplinární komise UEFA ve čtvrtek se Spartou zahájila řízení. Pražskému klubu vedle finančního trestu hrozí i částečné nebo úplné uzavření stadionu.

Velmi nás mrzí, že k tomuto incidentu došlo,“ uvedla na svých internetových stránkách Sparta, která po analýze nahrávek z klubového kamerového systému odhalila viníky. „Tito návštěvníci stadionu byli díky bezpečnostnímu systému identifikováni a v blízké době jim bude po ukončení všech nezbytných kroků doručen zákaz vstupu na všechna utkání AC Sparta Praha. Klub zároveň podává trestní oznámení,“ napsali Letenští v prohlášení, kde také zdůraznili, že se dlouhodobě vymezují proti rasismu a všem ostatním typům diskriminace.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto AC Sparta Praha

Štítky sport, fotbal, rasismus, Sparta, fanoušci, Monako, AC Sparta Praha, Liga mistrů UEFA, Niko Kovač, Michael Oliver, UEFA, AS Monaco FC, Bořek Dočkal, David Lafata