Počasí dnes20 °C, zítra24 °C

Sparta na úvod ligové sezony porazila Olomouc 3:2

Fotbalisté Sparty vstoupili do ligové sezony domácím vítězstvím 3:2 nad Olomoucí. I když musela Sparta proti Olomouci otáčet skóre, domácí nakonec zvítězili. Se stejným výsledkem Sparta porazila Olomouc jako naposledy na Hané.

Sparta musela otáčet skóre

Sparta proti Olomouci musela otáčet skóre. Sigmu poslal do vedení ve třetí minutě Kryštof Daněk, ve 12. minutě srovnal z penalty David Moberg Karlsson. Obrat dokonal v 64. minutě Ladislav Krejčí mladší, poté si vlastní gól vstřelil hostující kapitán Roman Hubník. Konečné skóre stanovil v nastavení střídající Pablo González.

Sparta porazila Olomouc stejným výsledkem jako naposledy na Hané a vítězně se naladila na středeční domácí odvetu 2. předkola Ligy mistrů s Rapidem Vídeň. V ní bude dotahovat ztrátu 1:2 z prvního zápasu. Obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Hanáků si odbyl trenér Václav Jílek, jenž v minulosti vedl i Letenské.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 3:2 (1:1)

Branky: 12. Karlsson z pen., 64. Ladislav Krejčí II, 78. vlastní Hubník - 3. Daněk, 90.+4 González. Rozhodčí: Orel - Paták, Podaný - Adam (video). ŽK: Štetina, Karlsson, Wiesner, Pavelka, Nita - Sedlák, Vaněček. Diváci: 7235 (omezený počet).

Sestavy:

Sparta: Nita - Wiesner, Štetina, Ladislav Krejčí II, Höjer - Karlsson (74. Ladislav Krejčí I), Pavelka, Dočkal (82. Karabec), Sáček (74. Souček), Pešek (90.+4 Panák) - Hložek (82. Juliš). Trenér: Vrba.

Olomouc: Macík - Látal (68. Poulolo), Hubník, Beneš, Zmrzlý (81. Šíp) - Sedlák, Breite - Matoušek (68. Vaněček), Daněk (55. González), Hála (55. Zahradníček) - Růsek. Trenér: Jílek.

Další čtyři zápasy úvodního kola jsou na programu v neděli. Po částečném rozvolnění diváckých omezení může od nové sezony do hledišť až pět tisíc lidí a stadiony s kapacitou přes deset tisíc míst pak mohou být zaplněny z poloviny.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto AC Sparta Praha

Štítky Sport, fotbal, první, 1. kolo, AC Sparta Praha, SK Sigma Olomouc, Haná, Ladislav Krejčí, David Moberg Karlsson, Roman Hubník, Kryštof Daněk, Pablo González, Václav Jílek, Liga mistrů UEFA