středa 23. září 2020 Berta

O Ďolíček se budou dělit fotbalisté Bohemians a Pardubic

Prvoligové Pardubice mají jasno v tom, kde budou hrát domácí utkání Fortuna ligy. Den před rozlosováním nové sezony oznámilo vedení klubu, že hodlá využít nabídky pražských Bohemians a domácí zápasy tak odehraje v Ďolíčku. Původně avizovaná varianta, kdy by domácí utkání pardubičtí hráli v Mladé Boleslavi, padla.

„Je to super zpráva pro nás i naše fanoušky a věřím, že se nám tam bude dařit,“ těší nová informace Martina Tomla. „Doufám, že ve Vršovicích ligovou sezónu úspěšně zvládneme,“ dodává.

Kabina si podle něho rozhodnutí chválí. Cesta pro pardubické do Prahy je o něco přijatelnější než do Mladé Boleslavi. „Jsem šťastný, že budeme jezdit do Ďolíčku. Cítil jsem velkou touhu fanoušků i všech lidí z klubu, směřovat zápasy do Prahy. Věřím, že se nám tam bude dařit,“ těší se na zápasy na trávníku, kde jeho klub nachází dočasné útočiště stoper Martin Šejvl.

V uplynulé sezoně hrály Pardubice druhou nejvyšší soutěž na stadionu Pod Vinicí, ten však nemá prvoligové parametry. Nesplňuje je ani Letní stadion, o jehož přestavbě se jedná. Zastupitelstvo by mělo na podzim potvrdit záměr města opravit jej. V té době už bude mít radnice dokončené výběrové řízení na stavební firmu, která rekonstrukci provede. Východočeši by za určitých okolností mohli hrát první ligu na cizím stadionu až čtyři roky.

Foto FK Pardubice

Štítky Sport, fotbal, první, Pardubice, stadion

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.