Počasí dnes16 °C, zítra20 °C

Sparta v osmifinále vyhrála 3:2 a Baník tak vyřadila

Fotbalisté pražské Sparty ve šlágru osmifinále domácího poháru zvítězili v Ostravě 3:2. Finalisté minulého ročníku MOL Cupu zakončili podzim čtvrtou soutěžní výhrou po sobě.

Sparťané před více než 14 tisíci diváky v bouřlivé atmosféře začali lépe. Juroška v pokutovém území zahrál rukou a nařízenou penaltu ve 22. minutě proměnil Haraslín. Krátce před pauzou ale odpověděl Kaloč, který přízemní střelou překvapil hostujícího brankáře Kováře.

V úvodu druhé půle neproměnil slibnou šanci sparťan Zelený, ale v 66. minutě už Pražané opět vedli. Po velkém závaru v šestnáctce si dal vlastní branku Frydrych, jeho spoluhráč Almási předtím hlavičkoval do tyčky. Letenští přidali třetí gól v 77. minutě, kdy Kuchta ve spolupráci střídajících útočníků ideálně našel zakončujícího Čvančaru.

V závěru ještě Kuchta lobem trefil břevno a ve druhé minutě nastaveného času zdramatizoval utkání Kuzmanovič, jenž snížil hlavou po Kaločově centru. Víc už však Baník nestihl a Spartu neporazil v 15. soutěžním duelu v řadě.

Od 16:00 rozehráli osmifinále fotbalisté Bohemians 1905 s třetiligovým Hlučínem. Další dnešní zápas mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové byl odložen kvůli hustému sněžení.

Už ve čtvrtek a v pátek v MOL Cupu postoupily druholigový Vyškov, Zbrojovka Brno, obhájce trofeje Slovácko a Slavia Praha. Za týden se Liberec utká s Olomoucí.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu

Baník Ostrava - Sparta Praha 2:3 (1:1)

Branky: 41. Kaloč, 90.+2 Kuzmanovič - 22. Haraslín z pen., 66. vlastní Frydrych, 77. Čvančara. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Paták - Petřík (video).

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Juroška (80. Tijani), Frydrych, Pojezný, Fleišman (81. Lischka) - Kaloč - Cadu (68. Buchta), Tetour (68. Miškovič), Kuzmanovič, Plavšič - Almási. Trenér: Hapal.

Sparta: Kovář - Vitík, Panák, Sörensen - Mejdr, Sadílek, Pavelka, Zelený - Daněk (68. Kuchta), Minčev (46. Čvančara), Haraslín (79. Wiesner). Trenér: Priske.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!