Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Počet obyvatel Prahy dál stoupá. Za půl roku se přistěhovalo přes dvacet tisíc lidí

ČČTK / Ivo Spisar1 minuta čtení12. 9. 2022, 11:00
Počet obyvatel Prahy dál stoupá. Za půl roku se přistěhovalo pět tisíc lidí
Počet obyvatel Prahy dál stoupá. Za půl roku se přistěhovalo pět tisíc lidí · Foto: Jakub Horňák

Počet obyvatel Prahy za první pololetí stoupl o 4893 na 1,28 milionu. Více lidí se narodilo, než zemřelo. Hlavní příčinou nárůstu ale bylo přistěhovalectví do hlavního města. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

V Praze se od ledna do konce června narodilo 6588 dětí. Naopak 6243 lidí ve stejném období zemřelo. Narozených tak bylo v prvním pololetí v metropoli o 345 víc než zemřelých.

Stěhováním stoupl počet obyvatel hlavního města o 4548 lidí. Do Prahy přišlo za prvních šest měsíců letošního roku 22 600 nových obyvatel a odešlo 18 052 lidí.

Za leden až červen statistici v Praze evidují 2741 sňatků. Rozvodů bylo v Praze za první pololetí 1241.

Počet obyvatel celé České republiky se v prvním pololetí letošního roku zvýšil o 9 tisíc na 10,526 milionu. Více lidí zemřelo, než se narodilo, přírůstek tak zajistila výhradně zahraniční migrace. Údaj ale nezahrnuje ukrajinské občany, kterým Česko po napadení jejich země Ruskem udělilo dočasnou ochranu. Podle údajů Cizineckého informačního systému jich na konci prvního pololetí bylo zhruba 373 tisíc.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook