Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

FOTO: V Praze se koná Army den. Nabídne střílení s replikami armádních zbraní či ukázku šermu

MMarkéta Plešková2 minuty čtení28. 5. 2022, 10:05
V Praze se koná Army den. Nabídne střílení s replikami armádních zbraní či ukázku šermu
V Praze se koná Army den. Nabídne střílení s replikami armádních zbraní či ukázku šermu · Foto: Tomáš Příhoda

V sobotu 28. května od 9 do 18 hodin se v obchodním centru Atrium Flora koná takzvaný Army den, prezentace resortu ministerstva obrany. Návštěvníci si mohou přijít prohlédnout profesionální vojenské vybavení nebo si zastřílet na airsoftové střelnici.

Tanky, roboti i ruční zbraně

Během dne se může široká veřejnost přijít podívat na to nejzajímavější z činnosti profesionálních vojáků. K vidění jsou například tank T-72M4CZ, odminovací komplet BOŽENA B5, samohybná kanónová houfnice Dana, kolový obrněný transportér Pandur, vozidla Dingo a Iveco, LRD Kajman, protiletadlový komplet RBS-70, pyrotechničtí roboti, motocykly Hradní stráže a Vojenské policie nebo různé ruční zbraně.

„Letošní novinkou bude vystavení vozidla Toyota HILUX, bezosádkového pozemního průzkumného prostředku UGV SOM-6 a lehkého zdravotnického terénního odsunového prostředku IVECO,“ doplnila v tiskové zprávě za Generální štáb Armády ČR Vlastimila Cyprisová.

Šerm, lukostřelba nebo výcvik psů

Součástí dne je i bohatý doprovodný program. Šerm a lukostřelbu ve svých vystoupeních představí sportovci ASC Dukla, prostor bude i na autogramiádu. Vojáci předvedou vojenské lezení, boj zblízka nebo výcvik služebních psů. Připravená je také výstava plná příběhů vojáků ze zahraničních operací mezi lety 1990 a 2020 a besedy s válečnými veterány.

K ukázkám zahrají armádní umělci z vojenské hudby Olomouc, hudby Hradní stráže a Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Každý si může zastřílet nebo pilotovat letoun

Návštěvníci se dnes nemusí jen dívat, ale můžou si činnosti i sami vyzkoušet. Připravena pro ně bude airsoftová střelnice s replikami armádních zbraní. Každý si také bude moci zkusit pilotovat letoun L-159 na simulátoru nebo si otestovat své dešifrovací schopnosti.

Pro vojenské nadšence jsou na místě přítomní rekrutéři a aktuální nabídkou pracovních pozic. Zájemci si budou moct přímo na místě vyzkoušet test fyzické zdatnosti uchazečů o službu v armádě nebo ochutnat pravý vojenský guláš.

Akce se účastní ministryně obrany Jana Černochová (ODS), ale také například brigádní generálka Lenka Šmerdová nebo zástupce náčelníka Generálního štábu Miroslav Hlaváč.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Dvojice si v taxíku nechala miliony, řidič je odmítl vrátit. Pak založil požárZprávy

Dvojice si v taxíku nechala miliony, řidič je odmítl vrátit. Pak založil požár

Svého rozhodnutí určitě lituje řidič taxíku, který si nechal zapomenuté zavazadlo zákazníků. Notebook a oblečení by asi vrátil, zlomily ho zřejmě tři miliony v hotovosti. Peníze pak schoval a zbytek věcí zapálil.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook