Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Novoroční ohňostroj bude vzpomínkou na Karla Gotta. Odpálen bude z Bastionu

Ivo Spisar1 minuta čtení5. 12. 2019, 14:00
Novoroční ohňostroj bude vzpomínkou na Karla Gotta. Odpálen bude z Bastionu
Foto: Pixabay.com

Rada městské části Praha 2 udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku v oblasti Bastionu. Audiovizuální show by měla vypuknout 1. ledna 2020 v šest hodin večer a bude trvat přes dvanáct minut. Tématem by měla být pocta zesnulým v roce 2019, zejména Karlu Gottovi.

Praha 2 svým rozhodnutím podpořila kampaň organizátorů ohňostroje s názvem „Nebudu střílet“. Ta varuje před riziky amatérského odpalování pyrotechniky. Vedení městské části podle svého vyjádření upřednostňuje organizované několikaminutové představení profesionálů před celodenním nekontrolovatelným odpalováním pyrotechniky amatéry.

Vzhledem k tomu, že ohňostroj bude odpálen z Bastionu mezi parky Folimanka a Ztracenka nedaleko rušného Nuselkého mostu, budou nejlepší místa na jeho sledování vyšehradské hradby a také prostor u Kongresového centra, kde bude umístěna aparatura, z níž budou znít písně Karla Gotta.

Tématem ohňostroje bude totiž Praha Božská a samotný akt je brán jako pocta všem, kteří nás opustili v roce 2019. Podle organizátorů tak půjde i o vzpomínku na Karla Gotta. Ohňostroj by měl podle prvotních informací na webu Prahy 2 odstartovat 1. ledna 2020 v 18:00.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook