Po 17. 8. 2026Petra
Společnost

Pražští záchranáři rozdělili posádku, které z nosítek spadla žena a zemřela

Eva Hradilová1 minuta čtení23. 7. 2026, 6:30
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: ZZS HMP

Událost, při které posádce záchranářů z nosítek spadla žena a později v nemocnici zemřela, Zdravotnická záchranná služba hlavního města interně vyšetřuje. Členy posádky také rozdělila do různých výjezdových skupin, kde jsou v týmu se zkušenějšími kolegy.

Jak sdělil mluvčí pražských záchranářů Karel Kirs, žena byla pacientkou domova pro seniory. Při převozu spadla z nosítek, později zemřela. Podle Seznam Zpráv spadla na obrubník.

„Zasahující výjezdová skupina událost neprodleně po jejím vzniku a ošetření pacientky nahlásila a zaznamenala do zdravotnické dokumentace. O události a pacientčině stavu byl informován také personál zdravotnického zařízení, kam byla pacientka transportována,“ uvedl Kirs.

Dodal, že spolupracují s policií, kterou požádali o předání budoucích zjištění. Organizace také zahájila vlastní interní šetření v režimu závažné nežádoucí události.

Členové posádky, kterým seniorka upadla, jsou rozděleni do jiných výjezdových skupin. Tam slouží se zkušenými kolegy.

„Dále jsme v reakci na vzniklou událost vydali interní sdělení určené všem členům výjezdových skupin, ve kterém zdůrazňujeme nutnost dodržovat veškeré stanovené vnitřní postupy, zvýšenou pozornost při manipulaci s pacienty a důsledné ověřování jejich zajištění,“ doplnil Kirs.

Domov pro seniory také požádali o telefonický kontakt s rodinou zemřelé ženy. Ta si ale telefonát nepřeje, zkouší ji proto oslovit písemnou cestou.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
Č
Čtenář6. 8. 2026, 5:41
Okamžitě jsem si vzpoměl na Jahelku. Jak saniťáci vysypali na schodech pacienta po zásahu kocourem. Hlavou břink o umyvado, tím to pro něj všechno zvadlo atd. Já vím ono to k smíchu moc není ale já za to nemůžu.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ve Vršovicích se srazila tramvaj s popelářským vozem, provoz je zastavenSpolečnost

Ve Vršovicích se srazila tramvaj s popelářským vozem, provoz je zastaven

Kvůli nehodě tramvaje a popelářského vozu v ulici Moskevská je zastaven provoz v obou směrech. Hasiči místo zajišťují a uklízí uniklé kapaliny.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook