Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Žena z Prahy chová ve špatných podmínkách skoro třicet zvířat, veterináři je chtějí odebrat

ČČTK, Eva Hradilová1 minuta čtení17. 3. 2023, 19:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Inspektoři Státní veterinární správy navrhli odebrat 28 zvířat ženě, která na Libeňském ostrově v nevhodných podmínkách chovala deset psů, devět koček a devět papoušků. Podnět podala městská veterinární správa, která Úřadu městské části Praha 8 navrhuje uložit ženě také zákaz chovu a propadnutí zvířat.

Chovatelce byli již zadrženi ptáci, kteří patří na seznam mezinárodně chráněných druhů CITES (úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin). 

Inspektoři zjistili, že žena měla zvířata ve dvou místnostech o celkové ploše 40 metrů čtverečních.

Chovatelka zvířata podle veterinářů rozmnožovala v podmínkách, které neodpovídají počtu zvířat. Zvířata neměla dostatečný prostor pro hru, odpočinek nebo fyzickou aktivitu. Zároveň podle inspektorů byly v místě nevhodné hygienické podmínky.

Pražská veterinární správa podala městskému úřadu návrh na odebrání všech zvířat a umístění do náhradní péče. „Zároveň obci s rozšířenou působností doporučila dle příslušného paragrafu zákona na ochranu zvířat proti týrání zákaz chovu a propadnutí zvířat, protože chovatelka neposkytla týraným zvířatům péči, kterou vyžadoval jejich zdravotní stav a je důvodná obava, že jejich týrání bude pokračovat," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.

Kontroly chovu se kromě Státní veterinární správy zúčastnili také zástupci České inspekce životního prostředí a celní správy.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook