V nedostavěném centru Nová Palmovka hořelo, požár byl ve výtahové šachtě

V roky rozestavěné budově centra Nová Palmovka dnes zasahovali hasiči kvůli požáru v prvním a druhém podlaží. Hořela tam výtahová šachta.
Jak informoval mluvčí pražských hasičů Vojtěch Rotschedl, na místo přijely jednotky z holešovické stanice a také dobrovolní hasiči Prahy 8 po čtvrté hodině.
Požár, který byl ve výtahové šachtě, se šířil do prvního a druhé patra. Použili na něj dva proudy, lokalizovali ho a právě dohašují.
Jednotky ze stanice v Holešovicích a jednotka @8SDHPraha8 zasahují u požáru prázdné budovy v ulici Zenklova v Libni. Požár byl lokalizován a probíhají dohašovací práce. pic.twitter.com/MnH8PjFgpQ
— Hasiči Praha ???? (@HasiciPraha) January 3, 2026
Budovu na Palmovce začala v roce 2014 stavět Praha 8, chtěla tam mít radnici a obchodní centrum. O rok pozdějí byla ale stavba přerušena kvůli sporům a od té doby se tam nepracovalo. V roce 2021 si místo převzal magistrát a po prvním plánu, že tu bude sídlo záchranné služby, zde má nakonec být Agentura Evropské unie pro kosmický program.










Diskuze
1Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.
Komentování je jen pro přihlášené