St 12. 8. 2026Klára
Politika

Zemřel Věslav Michalik, místopředseda STAN. Bylo mu 59 let

Michael Daněk2 minuty čtení13. 6. 2022, 7:12
Zemřel Věslav Michalik, místopředseda STAN. Bylo mu 59 let
Zemřel Věslav Michalik, místopředseda STAN. Bylo mu 59 let · Foto: STAN

Ve věku 59 let zemřel místopředseda hnutí STAN a bývalý starosta Dolních Břežan Věslav Michalik. Jeho úmrtí potvrdil na sociálních sítích předseda Starostů Vít Rakušan. Server Neovlivní.cz přišel s informací, že měl Michalik zemřít při rodinném výletu v horách.

Kondolence od kolegů napříč politickým spektrem

„Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ napsal v neděli večer na svém facebookovém profilu Vít Rakušan.

Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým vyjádřili Michalikovi kolegové napříč politickým spektrem. „Je mi velmi líto náhlého úmrtí Věslava Michalika. Upřímnou soustrast a hodně sil rodině a jeho přátelům," napsal na twitteru premiér Petr Fiala (ODS).

Podobně se vyjádřili také předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo šéf lidoveckého klubu Marek Výborný. „To se mnou hodně otřáslo…Znali jsme se dlouho. Ještě mu nebylo šedesát, byl to sportovec plný života…Upřímnou soustrast pozůstalým. Je mi to moc líto," uvedl na twitteru bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Úmrtí na rodinném výletu v horách

Podle informací redakce serveru Neovlivní.cz zemřel Michalik v neděli odpoledne při rodinném výletu v horách.

Věslav Michalik v roce 2021 odmítl nominaci na post ministra, údajně proto, že nechtěl zatěžovat vládu Petra Fialy tím, že bude srovnáváním se situací předchozího premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle něj však jeho dřívější podnikání na Kypru bylo legální a investiční společnost tam vznikla na základě doporučení daňových a právních poradců, protože tehdy byl Kypr na rozdíl od České republiky v Evropské unii. Potenciální střet zájmů kvůli třetinovému podílu ve fondu, který vlastní solární elektrárny, by se podle něj dal vyřešit prodejem elektráren.

Michalik se narodil 1. března 1963 v Českém Těšíně. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, kde v roce 1992 získal i titul kandidáta věd. Ekonomické vzdělání si doplnil na Rochester Institute of Technology v USA. Starostou Dolních Břežan byl nepřetržitě od roku 2004. Místopředsedou STAN se stal loni.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook