Čt 13. 8. 2026Alena
Politika

Prezident Pavel navštíví Prahu. Setká se s dětmi a politiky, řešit bude i drogy na Pětce

Eva Hradilová1 minuta čtení9. 2. 2026, 12:00
Petr Pavel s primátorem Bohuslavem Svobodou v roce 2023.
Petr Pavel s primátorem Bohuslavem Svobodou v roce 2023.

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou mají příští týden v plánu dvoudenní oficiální návštěvu Prahy. Setkají se na debatu i oběd s primátorem, popovídají se žáky základní školy a podívají se třeba i na nádraží Bubny.

Návštěva je naplánována na 17. a 18. února. První zastávku má prezidentský pár na Základní škole generála Františka Fajtla v Letňanech, kde s dětmi budou i debatovat. Následovat bude další debata, tentokrát s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS) a pražskými zastupiteli.

Obědvat pak budou opět s primátorem a radními.

Po obědě přejedou do Holešovic, kde si prezident prohlédne nádraží Bubny a seznámí se s návrhem Vltavské filharmonie.

Před fakultou strojní a Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického prezidentovi představí tréninkové a výzkumné centrum pro simulované vesmírné mise Little Moon City, následovat bude tiskový briefing v Galaxie kulturní stanici na Hájích a tamtéž ukončí první den návštěvy debatou s občany.

Středu začnou Pavlovi v Praze 5, debatovat budou s vybranými hosty na téma drogové problematiky v této městské části. Poté se setkají s aktivními lidmi z Prahy 5 a navštíví osady Buďánka.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
ZK
Zdena Kunicka10. 2. 2026, 8:06
Už zase jde oblbovat děti, ty jediný mu můžou na jeho řeči ještě naskočit.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Že Novosvětská patří jen do koncertních sálů? Jak prodat klasiku TikTokové generaciZprávy

Že Novosvětská patří jen do koncertních sálů? Jak prodat klasiku TikTokové generaci

Jedna z nejslavnějších českých skladeb vstupuje do světa, ve kterém se hudba nejen poslouchá, ale také sleduje. Festival Dvořákova Praha představuje videoklip s Alžbětou Malou v hlavní roli. Nebojí se filmové estetiky, současného tance ani vizuálního jazyka generace, která vyrůstá na TikToku. A funguje překvapivě přirozeně. Ikonická Symfonie č. 9 „Z Nového světa“ v něm neztrácí nic ze své síly. Naopak připomíná, že velká hudba nepotřebuje být modernizovaná, stačí ji vyprávět způsobem, kterému dnešní publikum rozumí.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciZprávy

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook