Čt 13. 8. 2026Alena
Politika

Pospíšila v radě Prahy nahradí Slabihoudek, náměstkem primátora bude Hroza

ČTK1 minuta čtení31. 3. 2025, 11:00
Tomáš Slabihoudek, Jiří Pospíšil, Michal Hroza
Tomáš Slabihoudek, Jiří Pospíšil, Michal Hroza · Foto: TOP 09

Jiří Pospíšil (TOP 09) od května skončí jako radní Prahy pro kulturu a cestovní ruch a náměstek primátora. V pozici radního ho za TOP 09 nahradí zastupitel města a radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek, novým primátorovým náměstkem se stane radní pro infrastrukturu Michal Hroza. Pospíšil na funkci rezignuje z osobních důvodů, zůstane řadovým zastupitelem.

Slabihoudek uvedl, že za důležité považuje zachování kontinuity. „Proto mou prioritou bude dotažení klíčových investic u rozjetých projektů zahájených za Jiřího Pospíšila. Ať už jde o tu největší, tedy celkovou rekonstrukci Divadla na Vinohradech, nebo například rozšíření prostor Švandova divadla či obnovu vyhořelého kostelíku svatého Michala," uvedl.

Dodal, že se chce zaměřit také na podporu komunitního umění a kultury v městských částech. „Tím bychom mohli alespoň částečné nalákat turisty z přeplněného centra a přispět tak k udržitelnější a přívětivější formě cestovního ruchu, což je další z věcí, na které se chci zaměřit," uvedl.

Pospíšil plánuje podle informací ČTK na funkci rezignovat 24. dubna na jednání městského zastupitelstva s účinností od 1. května, na stejném jednání by se měl volit jeho nástupce. Podle Pospíšilových vyjádření pro média je důvodem jeho konce ve funkci fakt, že se mu brzy narodí dcera, na kterou chce mít čas.

Jako řadový zastupitel se hodlá dosavadní primátorův náměstek věnovat především problematice spojené se zvířaty, kterou má v gesci i jako radní. Pospíšil byl zároveň zvolen volebním lídrem TOP 09 na společné kandidátce Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) do sněmovních voleb.

V Praze vládne koalice Spolu, Pirátů a STAN od poloviny února 2023. V 65členném zastupitelstvu má většinu 36 hlasů. V opozici jsou Praha Sobě, ANO a SPD.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Další nepoctivý nálezce. Muž sbalil u pokladny cizí peněženku a začal platitKrimi

Další nepoctivý nálezce. Muž sbalil u pokladny cizí peněženku a začal platit

Pražští policisté pátrají po muži, který v obchodě ve Vršovicích našel peněženku a nechal si ji. Platební kartu hned využil a utratil dohromady dva a půl tisíce. Může za to do vězení až na dva roky.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook