Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Dnes je noc kostelů. V Praze se otevře přes sto padesát svatostánků

Eva Hradilová2 minuty čtení10. 6. 2022, 9:30
Kostel Panny Marie Sněžné
Kostel Panny Marie Sněžné · Foto: Jan Luxík

V rámci noci kostelů otevře své dveře veřejnosti 155 pražských svatostánků, historických staveb, i těch moderních, klasických i netradičních. Většina si přichystala speciální program nebo alespoň prohlídky.

Ve svatovítské katedrále se koná mše

Hradčany přivítají návštěvníky do svatovítské katedrály, kaple sv. Václava i třeba kostel Všech svatých. Nebudou chybět mše, koncerty a prohlídky.

Na Malé Straně je možné navštívit kostel Pražského Jezulátka s hudebním programem, slavný kostel svatého Mikuláše nebo nenápadný kostel svatého Josefa.

Na Starém Městě zazpívá sbor z Ameriky

Nové město otevírá modlitebnu Církve bratrské v Soukenické ulici, zajít můžete i na modlitbu do kostela svatého Vojtěcha nebo absolvovat komentovanou prohlídku kůru a varhan v kostele Panny Marie Sněžné.

V kostele svatého Martina ve zdi na Starém Městě vystoupí Karel Müller z dua Pastoral Brothers a studentský pěvecký sbor ze Spojených států. Kostel svatého Šimona a Judy si pak připravil přednášku o historii místa a různé koncerty.

Vinohrady nabízí letní kino nebo povídání s farářkou

U kostela svaté Ludmily na Vinohradech bude kromě varhanního koncertu i letní kino, kostel svatého Václava na Zderaze zase nabízí možnost popovídat si s farářkou.

V Braníku si můžete prohlédnou dřevěný kostel Českobratrské církve evangelické, na Žižkově méně známý kostel svaté Anny z roku 1911 a v Krči kostel svatého Františka z Assisi, postavený za protektorátu.

Otevře se i kostel v bývalé kotelně

V Michli bude otevřen husitský Sbor Alberta Schweitzera v budově bývalé synagogy, ve Spořilově funkcionalistický kostel sv. Anežky České a sv. patronů českých a na Smíchově kostel svatého Michaela přemístěný do Prahy ze zakarpatské Ukrajiny.

Secesní římskokatolický kostel svatého Vojtěcha bude zpřístupněn v Libni, metodistický kostel Bét-el ve Strašnicích a ve Vršovicích kostel svatého Václava v konstruktivistickém stylu.

Na Chodově se lidé mohou podívat do bývalé plynové kotelny, která je dnes kostelem Církve bratrské, ve Zbraslavi do kostela svatého Jakuba a v Klánovicích do novorománského kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Celý seznam i program jednotlivách kostelů najdete na https://www.nockostelu.cz

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Dvojice si v taxíku nechala miliony, řidič je odmítl vrátit. Pak založil požárZprávy

Dvojice si v taxíku nechala miliony, řidič je odmítl vrátit. Pak založil požár

Svého rozhodnutí určitě lituje řidič taxíku, který si nechal zapomenuté zavazadlo zákazníků. Notebook a oblečení by asi vrátil, zlomily ho zřejmě tři miliony v hotovosti. Peníze pak schoval a zbytek věcí zapálil.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook