Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

V Pride village na Střeleckém ostrově dnes zahájí 13. ročník Prague Pride

ČČTK, Eva Hradilová1 minuta čtení7. 8. 2023, 7:42
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Facebook Prague Pride

V prostorách Pride village na pražském Střeleckém ostrově dnes zahájí 13. ročník Prague Pride, festival hrdosti leseb, gayů, bisexuálů, trans a queer lidí (LGBT+). Zahájení festivalu se zúčastní ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti). Záštitu festivalu udělili i další politici. Tématem 13. ročníku jsou tradice a jejich význam pro fungování společnosti s mottem Tradičnější, než si myslíte.

Prague Pride ode dneška do 13. srpna na několika místech Prahy nabídne na 150 akcí. Chybět nebude průvod, který podle organizátorů v sobotu 12. srpna vyjde z Václavského náměstí na Letnou.

Festivalové komunitní akce se odehrají na Střeleckém ostrově, mezigenerační program v sídle organizace Život 90 v ulici Karoliny Světlé, výstavy queer umělců budou v kavárně Langhans. Novinkou je Pride Café v kavárně Dorado Coffee na Betlémském náměstí, kam se soustředí program pro zahraniční účastníky. Poprvé se letos také uskuteční noční hudební produkce v zapomenutých podzemních prostorách v KKafe na Střeleckém ostrově.

Praha vyvěsí ode dneška do 13. srpna při příležitosti Prague Pride na budově Nové radnice na Mariánském náměstí a na Škodově paláci v Jungmannově ulici duhové vlajky. Metropole také akci jako každoročně finančně podpořila.

Festival Prague Pride s průvodem se konal poprvé v srpnu 2011. Tehdy vyvolal bouřlivé protesty konzervativců. V dalších letech protestní akce postupně slábly.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
VB
Václav Bielina7. 8. 2023, 8:45
Na to jim peníze nechybí, zmetkům!

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook