čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Celníci v Praze zabavili padělky luxusních kabelek. Dovoz podvrhů se meziročně téměř zdvojnásobil

Ruzyňští celníci v posledních několika dnech odhalili padělky luxusních kabelek za tři miliony korun. V pěti zásilkách odeslaných z Malajsie, Číny a Turecka bylo 36 kabelek značky Chanel a Louis Vuitton. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Padělky luxusních kabelek budou zničeny

„Zboží bylo zadrženo nejen v zásilkách na Letišti Václava Havla Praha, ale i v poštovní přepravě na celní poště v Praze 10 - Štěrboholech. U všech případů byly provedeným šetřením zjištěny padělky značek Chanel a Louis Vuitton,“ uvedla mluvčí. Propuštěním zboží do volného oběhu by podle ní majitelům ochranných známek vznikla škoda za tři miliony korun, zásilky budou pod celním dohledem zničeny.

Celníci zadrželi skoro 1,5 milionu nevyhovujících respirátorů pro český trh. Dva kamiony poslali zpět do Turecka

Pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina nepustili do volného oběhu respirátory z Turecka v hodnotě 3,22 milionu korun. Kontrola kamionů, ve kterých bylo zboží převáženo, proběhla ve Stříteži u Jihlavy.

Nelegální dovoz padělků se téměř zdvojnásobil

Loni se nelegální dovoz padělků meziročně téměř zdvojnásobil, padělané zboží zadrželi celníci v 1066 případech a jeho hodnota činila 93,2 milionu korun. Předloni celníci zjistili 553 případů dovozu padělaného zboží za 43,2 milionu korun. Mezi zbožím porušujících práva duševního vlastnictví byly loni podle mluvčí nejčastěji padělky značkových hodinek a šperků, obuvi, oděvů, peněženek, kabelek nebo hraček.

Veterináři v tržnici Sapa odhalili 300 kilo nevyhovujících potravin. Obchodník se též dopustil týrání

Veterináři při společné kontrole s Celní správou České republiky našli v pražské tržnici Sapa zhruba 300 kilogramů nevyhovujících potravin. Na místě je znehodnotili obarvením a nařídili jejich neškodné odstranění. Prodejci bude v přestupkovém...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky celníci, padělky, zabavení, kabelky, Malajsie, Čína, Turecko, kriminalita, clo, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.