pondělí 23. května 2022 Vladimír

Chlapec zkoušel první graffiti, babička koupila spreje a hlídala

Pražští strážníci přijali v neděli 9. ledna po jedné hodině odpolední telefon od jeřábníka na stavbě v Praze 4, který při pozorování okolí uviděl malého chlapce, který pod dohledem svojí babičky sprejoval na zdi v ulicích Plynární a Krnkova. Strážníci chlapce s babičkou dostihli a teď je dvojice podezřelá z trestného činu.

Vše začalo v neděli odpoledne, kdy jeřábník uviděl dvě osoby sprejující na zdi. Muž zavolal na linku 156 a vyslané hlídce poskytl nejen popis dvojice, ale i jejich aktuální pozici.

„Na zastávce MHD Chodovská pak strážníci obě popsané osoby ztotožnili. Jednalo se o jedenáctiletého chlapce a jeho jednasedmdesátiletou babičku, která hlídce uvedla, že vnukovi koupila spreje, aby si to zkusil. Prý to viděl na internetu a zajímalo ho to,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Výsledkem chlapcovy zkoušky bylo několik žlutomodrých nápisů na zdech a chodníku, největší z nich byl široký přes metr a půl. „Strážníci celou věc předali k dořešení státní policii. Bez ohledu na výši způsobené škody se v případech sprejerství vždy jedná o podezření z trestného činu,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky graffiti, sprejeři, babička, vnuk, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.