pondělí 26. září 2022 Andrea

Kontroverzní sdílené koloběžky opět zaměstnaly potápěče. Pod Karlovým mostem vylovili hned čtyři

Sdílené elektrokoloběžky se nepyšní oblíbeností nejen u pražských zastupitelů, ale podle všeho také u některých obyvatel města a turistů. Jak jinak si vysvětlit, že hned čtyři koloběžky vylovili při nedělním výcviku u Karlova mostu městští strážníci ze dna Vltavy. Navíc to není poprvé, co podobný úlovek zaznamenali.

„Během cvičných ponorů objevili strážníci potápěči v hloubce 2,5 metru čtyři elektrokoloběžky. Ty následně označili deco bójkou a vytáhly na služební plavidlo,“ shrnula mluvčí strážníků Michaela Peterková.

O nálezu koloběžek informovali policisté majitele, tedy kontroverzní společnost Lime, na kterou si především obyvatelé hlavního města stěžují. Mezi stížnostmi se opakuje jízda po chodnících, špatně zaparkované koloběžky a půjčování koloběžek lidem pod vlivem alkoholu. 

Až nasněží, dáme koloběžky do depa, slibuje vedení společnosti Lime

Začátkem tohoto týdne zveřejnila městská policie hlavního města Prahy zprávu, ve které uvádí, že potápěči z řad městských strážníků při pravidelných kontrolách znečištění vodního toku Vltavy objevili v asi třímetrové hloubce elektrokoloběžku,...

„Jistá míra vandalismu bohužel existuje a existovat bude nejspíš vždy. Situace v Praze je ale naprosto srovnatelná s ostatními městy, kde Lime působí, a jak se služba stává pevnou součástí města, i míra vandalismu významně klesá. Je to tak všude, kam jsme s koloběžkami přišli,“ staví se k situaci provozní manažer společnosti Lime Ondřej Široký.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Praha

Štítky Praha, městská policie, potapěč, Lime, koloběžka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.