pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Cizinec nabízel turistům fotku s ohroženou sovou. Když uviděl policii, schoval ji pod triko

Jednatřicetiletý cizinec, který už dříve nabízel v centru Prahy turistům fotky s ohroženou sovou pálenou, ve svém jednání pokračuje. Děje se tak i přesto, že už koncem července jeho činnost řešili úředníci pražského magistrátu ve spolupráci s městskou policií.

Muž v centru Prahy nabízel lidem fotku s ohroženou sovou pálenou. Případ řeší policie

Úředníci pražského magistrátu ve spolupráci s městskou policií v centru Prahy opakovaně řešili činnost jednatřicetiletého cizince, který porušoval tržní řád tím, že turistům nabízel možnost vyfotit se za peníze se sovou pálenou. Ta patří k...

Muž tentokrát nabízel ohroženou sovu pálenou k vyfocení turistům u vstupu na Karlův most. Když spatřil hlídku, snažil se z místa rychle odejít. Když ho strážníci zastavili, vyndal cizinec sovu zpoza trička a vložil ji do přepravního boxu, který měl u sebe.

„Věděl, že se jedná o sovu pálenou, která je zvlášť chráněným živočišným druhem. Doklady k ní prý nemá u sebe. Pro podezření z trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a převezli na služebnu státní policie, kam byl přivolán i pracovník České inspekce životního prostředí,“ uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová a dodala, že porušení tržního řádu bylo oznámeno správnímu orgánu.

Celé video k případu je k vidění zde.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky focení, sova, sova pálená, ohrožená, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.