Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Odvolací soud potvrdil nezletilému cizinci čtyři roky vězení za napadení v Hostivaři. Vyhostit ho není možné

Nezletilý chlapec, který loni v létě brutálně zbil a zkusil znásilnit ženu na ulici v pražské Hostivaři, si odpyká čtyři roky vězení. Trest mu dnes potvrdil pražský vrchní soud, verdikt je pravomocný. Útočníkovi bylo v době činu 15 let. Znásilnění nestihl provést, protože jiný nezletilý chlapec zburcoval policii.

Jméno obžalovaného mladistvého ani žádné informace, které by mohly vést k odhalení jeho totožnosti, nelze podle zákona zveřejnit. Vzhledem k nízkému věku mu hrozilo nanejvýš pětileté odnětí svobody. Vyhostit ho nebylo možné, protože jeho rodina zůstává na českém území kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině.

Mladík zaútočil na osmatřicetiletou ženu na autobusové zastávce v Doupovské ulici, kde 12. srpna 2023 ve dvě hodiny v noci čekala na příjezd své matky. Ženu opakovaně udeřil pěstí a také ji rdousil. Když upadla do bezvědomí, odtáhl ji do křoví, kde ji svlékl. Napadení si všiml čtrnáctiletý chlapec z okna nedalekého domu, zalarmovaná policejní hlídka přijela do několika minut. Útočník před ní utekl a na místě činu zanechal jak svoje doklady, tak i oblečení.

Násilník ženě při osmnáctiminutovém útoku zlámal řadu kostí v obličeji, měla také otřes mozku. Musela podstoupit několik operací, má poškozený zrak a trpí posttraumatickým syndromem.

Znalci u mladíka neshledali žádnou sexuální poruchu. U hlavního líčení neprojevil žádnou lítost, sexuální motiv odmítl. Tvrdil, že na ženu zaútočil, protože byl frustrovaný z událostí předešlého večera. Hájil se také tím, že oběť odtáhl do křoví, aby jí tam poskytl první pomoc, a že se jí při tom samo vysvléklo oblečení.

Pražský městský soud v únoru uložil chlapci povinnost uhradit napadené ženě 457 tisíc korun s úroky.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky soud, odvolání, napadení, znásilnění, Hostivař

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Aneta Jirásková

Lže vyhostit - I s rodiči. Ti ho takhle "vychovali".

Pátek, 10. května 2024, 10:01Odpovědět

Odvolací soud potvrdil nezletilému cizinci čtyři roky vězení za napadení v Hostivaři. Vyhostit ho není možné  |  Krimi  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.