FOTO, VIDEO: Další honička ulicemi Prahy. "Známá firma" ujížděla autem naloženým lahvemi s plynem

Autoři | Foto Policie ČR

Honičku jako z počítačové hry mají za sebou pražští policisté. Pronásledování naložené dodávky odstartovalo v Brněnské ulici. Za volantem žlutého Volkswagenu si policisté všimli v pátek dopoledne muže, který je pro ně „známou firmou“. Na znamení k zastavení reagoval sešlápnutím plynového pedálu. Sám moc dobře věděl proč.

Řidič ujížděl před policisty po Jižní spojce ve směru na Černý Most. Po chvíli sjel na Chodovskou ulici a pokračoval ve své nebezpečné jízdě. „Do pronásledování se zapojily i další nejbližší policejní hlídky, které jely kolegům na pomoc. Během ujíždění řidič najel na tramvajový pás a několikrát projel křižovatky na červenou,“ shrnula mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Celé pronásledování skončilo až v době, kdy řidič vjel do ulice Ke Skalkám, která je slepá. Tam ho policisté zadrželi.

„Čtyřiačtyřicetiletý podezřelý se odmítnul podrobit testu na drogy. Lustrací v dostupných evidencí bylo zjištěno, že již v minulosti několikrát ujížděl policistům, má tři platné zákazy řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost,“ dodala mluvčí policie.

Muž navíc v autě vezl tři desítky propanbutanových lahví, které se v noci na pátek ztratily od čerpací stanice na Praze 5.

„Zadržený skončil na policejní stanici, kde mu policisté sdělili podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Řidič bude muset také vysvětlit, za jakých okolností přišel k věcem, které měl ve vozidle,“ uzavřela Siřišťová.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Praha, Policie ČR, ujíždění, honička, krádež, Volkswagen, Černý Most, Jižní spojka

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.