středa 7. prosince 2022 Ambrož

VIDEO: Opilci poškozovali auta v centru Prahy. Skončili na záchytce

Pražští strážníci zadrželi dva opilé muže, kteří uprostřed dne poškozovali auta a motorky zaparkované v Praze 1. Jeden z nich se hádal a hlídku napadl, skončil proto na zemi v poutech. Oba nakonec odvezli na záchytku.

Alkoholem posilněnou dvojici nahlásil městské policii oznamovatel, který byl svědkem jejich jednání. V Myslíkově ulici v neděli 25. září v pět odpoledne kopali a pěstmi mlátili do aut a motorek zaparkovaných podél silnice. Hlídka pak muže zastavila a požádala o identifikaci.

„Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění,“ uvedla v prohlášení pro novináře mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.

Se strážníky se chtěl prát, máchal rukama a zatínal pěsti. Nakonec ho zpacifikovali hmaty a chvaty a skončil na zemi v poutech. Při dechové zkoušce pak mužům ve věku 33 a 35 let naměřili 2,53 a 2,29 promile.

Jedno ze zaparkovaných vozidel měl ukopnuté zrcátko, což se podle přivolané státní policie hodnotí jako přestupek. Strážníci proto vše oznámili správnímu orgánu.

Dvojici výtržníků pak odvezli na záchytku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky městská policie, záchytka, výtržnictví, alkohol, zadržení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.