úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

V Praze 6 se otevřou dvě nová odběrová místa na koronavirus. Budou na Vítězném náměstí a u vodní nádrže Džbán

V Praze se ve spolupráci s GHC Genetics otevřou dvě nová odběrová místa pro odběr vzorků při podezření na nákazu covid-19. První se nachází na Vítězném náměstí v blízkosti východu z metra u křižovatky ulic Šolínova a Technická. Druhé odběrové místo, které bude v režimu drive-in, bude otevřeno poblíž vodní nádrže Džbán v ulici Nad Lávkou v areálu parkoviště. Obě nová místa budou fungovat na základě rezervačního systému budou obsluhovat jak samoplátce, tak klienty s e-žádankami od lékaře.

Místo je určeno jak pro osoby s e-žádankou, tak i pro samoplátce. Ti za standardní PCR test zaplatí 1 750 Kč a za chromatografický test na protilátky 700 Kč. Za příplatek 550 Kč bude možné zajistit i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti, a to ve více jazykových mutacích.

Omezení setkání zdravých a nemocných

Praha spolu s GHC Genetics pomáhá rozšiřovat síť odběrových center, aby tak stále více obyvatel mělo odběrové místo co nejblíže svému bydlišti a nemuseli tak na tato místa cestovat daleko. „Rozšiřování sítě odběrových míst je z epidemického hlediska velmi důležité. Množina lidí, kteří se potřebují otestovat, se více rozprostře na jednotlivá odběrová místa, čímž se zlepší dostupnost a rychlost testování. Nová odběrová místa zároveň přispějí k omezení delších cest potenciálně pozitivních lidí, kteří by tak mohli nakazit další, zejména pokud by jeli městskou hromadnou dopravou. V současné situaci je nutné se co nejvíce snažit odběrová místa přiblížit lidem a pomoci tak zmírnit styk zdravých a potenciálně nakažených osob,“ uvádí k otevření nových odběrových míst ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

Odběrové místo nedaleko metra Dejvická

Nové odběrové místo na Vítězném náměstí se nachází nedaleko východu stanice metra Dejvická u křižovatky ulic Šolínova a Technická, v těsné blízkosti místa, kde se zde pravidelně konají sobotní farmářské trhy. Aby se provoz odběrového místa s těmito trhy nekryl, bude otevřené od neděle do čtvrtka, vždy od 8:00 do 18:00 hodin. Na odběr bude nutná rezervace přes TENTO LINK na konkrétní den a čas. Odběrové místo bude poprvé otevřeno v neděli 18. října 2020. Lokaci nového odběrového místa na Vítězném náměstí naleznete ZDE.

Další odběrové místo bude u Džbánu

Výsledek PCR testu obdrží testované osoby do 24 hodin od odebrání vzorku formou SMS zprávy. V ní najdou výsledek testu a zabezpečený link, prostřednictvím kterého si stáhnou laboratorní zprávu. Samoplátci zde budou moci za test zaplatit v hotovosti i platební kartou. Online platba je z hygienických důvodů samozřejmě preferována. Kapacita odběrového místa bude řádově stovky vzorků denně.

Další odběrové místo se bude nacházet u vodní nádrže Džbán v Praze 6 – Vokovicích na k  odpadá riziko tvoření front, zároveň je v rámci tohoto režimu odběru zcela eliminováno riziko kontaktu s dalšími potenciálně pozitivními osobami. Otevřené bude vždy od středy do neděle od 8:00 do 18:00 hodin, poprvé ve středu 21. října 2020. Lokaci nového odběrového místa u Džbánu naleznete ZDE.

Nutná rezervace

Podobně jako u předchozího místa, i zde se bude nutné na odběr rezervovat, a to prostřednictvím TOHOTO LINKU. Bude zde nabízeno stejné spektrum služeb jako u odběrového místa na Vítězném náměstí, jen s rozdílem, že platba zde bude možná pouze prostřednictvím platební karty. „V rámci jednoho vozu bude možné otestovat maximálně tři osoby, což odpovídá jednomu časovému úseku deset minut, který je v systému nastaven. Pokud by bylo v autě více lidí na testování než tři, je nutné v rezervačním systému zvolit výběr dvou časů, které následují ihned za sebou,“ vysvětluje k novému odběrovému místu ředitel Viktor Furman.

Velkou výhodou těchto odběrových míst je zavedení automatického příjmu i odesílání dat klienta a výsledné zprávy. Lidé se předem sami registrují na TADY a po provedení testu přijde v dané časové lhůtě automaticky zabezpečený výsledek klientovi. Celý tento proces výrazně zrychlí vydávání výsledků a eliminuje jakoukoliv chybovost i riziko úniku osobních dat.

Pro dotazy k odběrovým místům GHC Genetics je možné kontaktovat COVID linku (+420) 739 500 500, která je v provozu denně od 6:00 do 24:00 hodin, popřípadě je možné se obrátit na email covid@ghc.cz.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook Praha 6

Štítky koronavirus, covid-19, odběrové místo, Praha 6

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.