úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Podle Prymuly se volnočasové aktivity omezí na 10 až 20 lidí. Očekává se také přechod středních škol na on-line výuku

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že ohlášené omezení volnočasových aktivit bude znamenat maximální účast deset až dvacet lidí. Vyhlášení příslušného opatření očekává ve středu nebo v pátek, řekl včera v pořadu Partie na televizi Prima. Neočekává také, že by se v rámci opatření proti koronaviru uzavíraly základní školy, pravděpodobný je ale podle něj přechod středních škol na dálkovou výuku. Podle něj opatření mají sloužit ke snížení reprodukčního čísla šíření koronaviru, nyní je mezi 1,26 a 1,29.

Na svatbě maximálně 30 lidí

Prymula zdůraznil, že čím později se restriktivní opatření zavedou, tím déle budou muset platit. Společně s omezeními by chtěl představit i plán na delší dobu, který by ukázal, jak se situace může vyvíjet zhruba do Vánoc.

Plánované omezení volnočasových aktivit ohlásil Prymula minulý týden. Včera uvedl, že by se stanovil maximální možný počet účastníků, číslo se podle něj bude pravděpodobně pohybovat mezi deseti a dvaceti. Výjimka by mohla podle něho platit pro svatby, kde by mohlo být maximum třicet účastníků.

Dálková výuka na středních školách

Základní školy se nyní podle Prymuly zavírat nebudou, očekává ale přechod středních škol na dálkovou výuku, protože tento vzdělávací stupeň je nyní nejrizikovějším prostředím z hlediska šíření epidemie. Výjimka by mohla být pro první ročník středních škol. Prymula také zmínil, že bude jednat s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o dočasném zrušení výuky hudební výchovy a tělocviku, při kterých žáci nenosí roušky.

Prymula také uvedl, že je třeba posílit kapacity testování na covid-19. V současnosti se pohybuje kolem 23 tisíc denně, ministr očekává, že v řádu dnů by se mohlo dosáhnout 30 tisíc testů denně.

Hodnocení článku je 42 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky koronavirus, covid-19, omezení, Prymula

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Evík Pešek

Odborné předměty se prosím online vyučují jak? (Kde mají získávat praxi učiliště, zdrávky, laboranti apod? ) ...to je z prdu kulička výrok, řekne se A, zapomene se na návaznost B,C,D.

pondělí, 28. září 2020, 17:30

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.