úterý 15. června 2021 Vít

Bez zakrytých úst a nosu ani nevycházejte. Vláda schválila další opatření

Vláda dnes opět zpřísnila opatření proti šíření nového koronaviru. Od dnešní půlnoci vchází v platnost zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst v celé republice. O zavedení tohoto kroku se původně uvažovalo až v moment, kdy dorazí do tuzemska zásilka 30 milionů roušek z Číny. Pomůcky se do České republiky dostanou však velkokapacitním letadlem nejspíš až v neděli.

VIDEO: Doktorka mi řekla, že mám koronavirus. Podívejte se na výpověď dvou nakažených

Petra a Eva se rozhodly natočit video o tom, jaké to je, když je člověk nakažený novým typem koronaviru. Redakci Pražské Drbny se podařilo s Evou spojit. Eva s Petrou natočily video podle jejich slov proto, aby lidem ukázaly, jak vážná situace...

„Vláda schválila, že si lidé mimo bydliště mají používat ochranné prostředky dýchacích cest, to znamená nosit roušky, ústenky, ale i šátky nebo šály,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Od čtvrtka začíná platit také nové opatření týkající se obchodů. V prodejnách potravin budou mezi 10:00 a 12:00 smět nakupovat pouze senioři nad 65 let.

Česko má 464 potvrzených případů nákazy koronavirem. V úterý přibylo 81 nakažených. Vyléčeni zůstávají tři lidé. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Testů bylo dosud provedeno přes 7600. 

Ohodnoť článek

Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, omezení, vláda, roušky, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.