Čt 13. 8. 2026Alena
Fotbal

Rozbité záchody a LED panely za stovky tisíc. Policie po derby řeší i další trestné činy

Eva Hradilová1 minuta čtení11. 5. 2026, 12:23
Zápas se kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál
Zápas se kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál · Foto: Griffin Trent

Kromě napadení brankáře Sparty a fanoušků v sektoru hostů světlicemi se pražská policie po sobotním derby na stadionu Slavie zabývá i dalšími trestnými činy. Zdemolovány jsou záchody, sedačky a LED panely u hřiště. Na těch vznikla škoda za stovky tisíc.

Po sobotním derby, kdy na hřiště před koncem zápasu vběhli fanoušci Slavie a začali vyvádět, má pražská policie plné ruce práce.

Už se jim podařilo ztotožnit několik lidí, kteří napadli sparťanského brankáře Jakuba Surovčíka, ti jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví. Jako stejný trestný čin je kvalifikováno vběhnutí fanoušků na plochu a napadení sektoru hostí světlicemi.

„Dále řešíme poškození led panelů ohraničující sektor diváků a hrací plochy pro trestný čin poškození cizí věci, kdy je škoda předběžně vyčíslena na několik stovek tisíc korun. Dále byly zahájeny úkony trestního řízení v souvislosti s poškozením toalet a sedaček, opět pro trestný čin poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Kriminalisté aktuálně prohlížejí desítky kamerových záznamů, vyžádali si ještě další od médií. Postupně identifikují všechny osoby, které jsou podezřelé z protiprávního jednání.

Fanoušci, kteří vběhli na hrací plochu, se také mohou sami přihlásit na linku 158.

V tento okamžik bychom chtěli vyzvat všechny fanoušky, kteří vběhli na hrací plochu v době utkání, nebo se dopustili dalšího protiprávního jednání, aby se nám sami přihlásili na linku 158.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Že Novosvětská patří jen do koncertních sálů? Jak prodat klasiku TikTokové generaciZprávy

Že Novosvětská patří jen do koncertních sálů? Jak prodat klasiku TikTokové generaci

Jedna z nejslavnějších českých skladeb vstupuje do světa, ve kterém se hudba nejen poslouchá, ale také sleduje. Festival Dvořákova Praha představuje videoklip s Alžbětou Malou v hlavní roli. Nebojí se filmové estetiky, současného tance ani vizuálního jazyka generace, která vyrůstá na TikToku. A funguje překvapivě přirozeně. Ikonická Symfonie č. 9 „Z Nového světa“ v něm neztrácí nic ze své síly. Naopak připomíná, že velká hudba nepotřebuje být modernizovaná, stačí ji vyprávět způsobem, kterému dnešní publikum rozumí.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciZprávy

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook