Čt 13. 8. 2026Alena
Fotbal

Slavia si porážkou Slovanu pojistila místo na špici tabulky

ČTK2 minuty čtení1. 12. 2024, 16:00
Slavia si porážkou Slovanu pojistila místo na špici tabulky
Slavia si porážkou Slovanu pojistila místo na špici tabulky · Foto: SK Slavia Praha

Fotbalisté Slavie porazili v utkání 17. ligového kola Liberec 1:0. Pražané si upevnili vedení v neúplné tabulce, před druhou Plzní zvýšili náskok na 11 bodů. Slavia jako jediná v ligovém ročníku ještě neprohrála a v nejvyšší soutěži drží neporazitelnost už 23 utkání. O vítězný gól se v prvním poločase postaral Mojmír Chytil.

Slavia si vylepšila bilanci se Slovanem, prohrála jediný z posledních 17 vzájemných ligových zápasů. Liberec našel přemožitele po čtyřech kolech bez porážky, v tabulce je desátý a na lídra ztrácí 24 bodů.

Úvod zápasu patřil Severočechům, kteří si vytvořili velkou šanci hned v první minutě. Frýdek pronikl po levém křídle a před brankou našel Ghaliho, který se z malého vápna netrefil. K dorážce se ještě dostal Višinský, ale Kinský stačil míč zalehnout. Slávistický brankář musel být po střetu ošetřen, ale mohl pokračovat. Višinský pak předvedl další průnik do šestnáctky, po hraničním souboji ho zastavil Holeš.

Slávisté měli na přípravu jen dva a půl dne po čtvrteční pohárové porážce s Fenerbahce (1:2). Trenér Jindřich Trpišovský vyměnil celou útočnou trojici. Na hrot poslal Chytila, téměř po čtyřech měsících se v základní sestavě objevil Schranz a poprvé hrál v lize od začátku mladý Pech.

Favorit se postupně rozběhal a převzal otěže zápasu. Po půlhodině vyslal první střelu na bránu Schranz. Pět minut před přestávkou Pechovu nevydařenou střelu usměrnil za záda Bačkovského zblízka Chytil a připsal si sedmý gól v ligové sezoně. Při dorážce se však zranil a do druhé půle místo něj nastoupil Chorý.

Po přestávce museli být domácí rádi, že Ogbu dostal jen žlutou kartu. Slávistický obránce při pokusu o zakončení nůžkami místo míče trefil Letenaye kopačkou do obličeje.

Pražané evidentně zápolili s únavou, ale taktickým výkonem si jednobrankový náskok pohlídali. V závěru mohli skórovat ještě jednou, ale Provod otřásl prudkou střelou spojnicí břevna s tyčí. Další jeho sólo pak zmařil Bačkovský.

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 40. Chytil. Rozhodčí: Všetečka - Machač, Pečenka - Petřík (video). ŽK: Douděra, Ogbu, Chorý - Plechatý, Eneme. Diváci: 17.969.

Slavia: Kinský - Holeš, Ogbu, Bořil - Douděra, Zafeiris (90.+3 Prebsl), Oscar, Diouf (80. Zmrzlý) - Schranz (80. Jurásek), Pech (61. Provod) - Chytil (46. Chorý). Trenér: Trpišovský.

Liberec: Bačkovský - Plechatý, Ševínský, Mikula - Ghali (83. Koželuh), Eneme, Hlavatý, Preisler - Višinský (62. Tupta), Frýdek (62. Nyarko) - Letenay (73. Rabušic). Trenér: Kováč.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook