Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Letecký spoj z Prahy do Českých Budějovic pro asijské turisty by už brzy mohl být realitou

EElmira Talířová2 minuty čtení14. 1. 2020, 18:01
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Jan Luxík

Zaletět si z Prahy do Českých Budějovic? Nyní sci-fi, během několika měsíců by ale mohlo jít o realitu. O spojení s hlavním městem a modernizovaným letištěm měl podle týdeníku Euro projevit zájem nový dopravce, který chce využít zájmu turistů z Asie o lokalitu jižních Čech. O jakého dopravce jde zatím není jasné. Linka by ale měla údajně na letišti přistávat během několika měsíců.

Nový dopravce chce využít zájmu o Český Krumlov

„Mohu potvrdit, že se nějaká jednání vedou, ale komunikaci téhle věci bude muset zahájit sám dopravce. Je to především jejich věc, my jsme jen letiště,“ uvedla mluvčí Martina Vodičková.

Podle týdeníku Euro by měla linka sloužit čínským turistům. Nový dopravce chce totiž využít jejich zájmu o Jihočeský kraj, zejména pak o Český Krumlov. Linka by měla být údajně spuštěna během několika měsíců.

Spojení zatím není potvrzené

O plánovaném spojení ale zatím v Praze nikdo neví. „Letiště Praha vede kontinuální jednání s celou řadou dopravců o možnostech případných nových přímých leteckých spojení z Prahy. Jednáme o linkách dálkových, evropských i regionálních. Nicméně, v tuto chvíli nemáme od žádného z dopravců potvrzené přímé letecké spojení mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Rozhodnutí o oznámení nové linky je vždy na straně letecké společnosti,“ uvedl Roman Pacvoň, mluvčí společnosti Letiště Praha.

V minulých letech se spekulovalo také o tom, že by se z budějckého letiště mohlo létat například do Dubaje. Tato jednání ale podle mluvčí aktuálně nepokračují. „Teď to pro nás není prioritní. Musíme se soustředit na to, abychom měli letiště řízené v IFR provozu, a pak až se o tom bude uvažovat,“ doplnila Vodičková. Podle ní je ale o spojení stále zájem a bude předmětem dalších jednání.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook