St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Na Florenci nejezdí metro. Dělníci opravují strop

JJosefína Báčová2 minuty čtení21. 5. 2022, 13:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Jan Luxík

Kvůli práci na stropní desce bude o víkendu uzavřen vestibul metra C na Florenci. Pro cestující je připravena náhradní doprava. Tramvaj využije roky nepoužívanou zastávku v Opletalově ulici. Výluka je plánována i na další víkendy.

Kvůli náhradní dopravě se obnoví tramvajová zastávka v Opletalově ulici

Linka metra C bude během výluky rozdělena na několik úseků. První část je mezi zastávkou Háje a I.P. Pavlova. Mezi I.P. Pavlova a Hlavním nádražím bude jezdit vlak po jedné koleji v obou směrech. Třetí úsek bude mezi Vltavskou a Nádražím Holešovice, ve směru do Letňan bude souprava pokračovat přímo, naopak ve směru do centra bude nutné přestoupit.

Náhradní linka XC bude cestující přepravovat z Hlavního nádraží v Opletalově ulici. Tato zastávka byla teprve nedávno obnovena pro historickou linku tramvaje a pro snazší cestování v době objížďky se jí pražský dopravní podnik rozhodl poskytnout i pro náhradní dopravu. Z Hlavního nádraží pojede linka XC přes Bílou labuť, Štvanici, Vltavskou, Strossmayerovo náměstí až na Výstaviště.

S dopravou pomůže i linka 36, která jezdí ze Zvonařky přes I.P. Pavlova, Karlovo a Václavské náměstí, nádraží Holešovice až do Ďáblic. Kvůli opravě dojde ke změně na trase linky 23, která bude odkloněna přes Nuselské schody na Náměstí Bratří Synků.

Výluka se bude opakovat

 „Budeme vytahovat nosníky, které tvoří stropní desku. Vzhledem k tomu, že jeden má hmotnost asi 28 tun, tak z důvodu bezpečnosti nebudou vlaky ani projíždět a budou zavřeny všechny vestibuly stanice metra C,“ vysvětlil pro ČTK generální ředitel dopravního podniku Petr Witowski

Opravy jsou naplánovány na dalších šest víkendů, ten nejbližší bude 11. a 12. června. Oprava Florence bude stát 1,79 miliardy korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Neznáte ho?Krimi

Milovník oříšků nakradl v Lidlu přes sto balení, do prodejny se vrátil třikrát

Pražští policisté hledají mladého muže, který rád krade oříšky. V prodejně Lidlu na Břevnově se otočil celkem třikrát a bez placení si odnesl přes 130 balení. Protože je škoda přes patnáct tisíc, může do vězení až na dva roky.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook