Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

VIDEO: Opravy Barrandovského mostu pokračují. Dělníci začali bourat nájezd ze Strakonické

Ivo Spisar1 minuta čtení18. 5. 2022, 9:25
VIDEO: Opravy Barrandovského mostu pokračují. Dělníci začali bourat nájezd ze Strakonické
VIDEO: Opravy Barrandovského mostu pokračují. Dělníci začali bourat nájezd ze Strakonické

Rekonstrukce Barrandovského mostu, která začala v pondělí, pokračuje. Dělníci dnes začali bourat nájezd na most ze Strakonické ulice. V místě je omezena doprava, a tak se ve Strakonické ulici ve směru do centra ráno tvořily kolony od závodiště ve Velké Chuchli. Kolona byla zhruba stejně velká jako v minulých dnech. V devět hodin byl provoz na Strakonické podle TSK na čtyřech stupních z pěti. Na některých místech objížďky byla doprava silnější, ale větší problémy v dopravě oprava mostu nezpůsobuje.

Od pondělí silničáři frézovali vozovku, dnes ráno začali bourat nájezd ze Strakonické, a tak je doprava na Strakonické stažena ze dvou jízdních pruhů do jednoho. Toto omezení potrvá deset dnů.  Po demolici nynější rampy začnou dělníci rovnou budovat rampu novou.

Oprava mostu, který byl postaven roku 1983, je rozložena do několika let. Letos práce potrvají 110 dní a vyjdou na 594,5 milionu korun. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě zatím nebyly.

Technická správa komunikací doporučuje řidičům, aby využívali objízdné trasy, které vedou hlavně po Pražském okruhu. Na něm byl dočasně otevřen sjezd na Písnici a u Lihovaru vznikla rampa pro otáčení. U mostu Závodu míru na Zbraslavi byla zase byla rozšířena kapacita křižovatky.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Další nepoctivý nálezce. Muž sbalil u pokladny cizí peněženku a začal platitKrimi

Další nepoctivý nálezce. Muž sbalil u pokladny cizí peněženku a začal platit

Pražští policisté pátrají po muži, který v obchodě ve Vršovicích našel peněženku a nechal si ji. Platební kartu hned využil a utratil dohromady dva a půl tisíce. Může za to do vězení až na dva roky.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook