Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Divoká prasata v Praze ohrožovala řidiče i cestující v MHD, nakonec sama odešla

Ivo Spisar1 minuta čtení19. 5. 2021, 12:00
Divoká prasata
Divoká prasata · Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Dvě bachyně prasete divokého se selaty ohrožovaly v neděli 16. května po šesté hodině ranní projíždějící řidiče a cestující MHD v Motole. Tuto situaci museli řešit pražští strážníci, kteří se spojili s pracovníky Lesů hlavního města Prahy a z bezpečnostních důvodů informovali o situaci i dispečink Dopravního podniku.

Strážníci pražské městské policie nakonec preventivně zůstali na místě, dokud situaci nevyřešila sama prasata. Divočáci se zanedlouho sami přemístili do zalesněných prostor v okolí. „Vyháněním by se zvířata mohla vyplašit a v ohrožení zaútočit,“ vysvětlila obezřetnou taktiku městské policie mluvčí Jiřina Ernestová.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
JS
Jaromír Staráček19. 5. 2021, 20:09
Bachyně měli poslat do Bechyně a byl by pokoj.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook