Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Ukrajinskou tramvaj, která není v provozu ani den, nabouralo auto

Ivo Spisar1 minuta čtení22. 6. 2023, 9:47
Ukrajinskou tramvaj, která není v provozu ani den, nabouralo auto
Ukrajinskou tramvaj, která není v provozu ani den, nabouralo auto · Foto: Zdeněk Hřib

Ve středu po poledni jsme informovali o tom, že do pražského provozu míří soupravu dvou vozů tramvají T3R.P v ukrajinských národních barvách. Do ostrého provozu souprava vyjela na lince 22 v půl čtvrté odpoledne. Neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a tramvaj se připletla do dopravní nehody, střetla se s osobním autem.

Ukrajinská tramvaj není v provozu ani den

Hlavní město se Praha se připojilo k ukrajinské vládní fundraisingové platformě UNITED24 a právě tramvaj v ukrajinských národních barvách, která Prahou nově jezdí, je symbolem této spolupráce.

Polepenou soupravu tvoří dva vozy tramvají T3R.P, což je modernizovaná verze tramvaje T3. „Tramvaj T3 je právě to, co spojuje české země a Ukrajinu, protože v době, kdy se tyto vozy vyráběly na Smíchově, tak velkým odběratelem byl tehdejší Sovětský svaz, ale speciálně Lotyšsko a Ukrajina. Dosud se jedná o dominantní vozidla, která můžeme zastihnout v Kyjevě, Charkově a dalších městech na Ukrajině,“ popsal při představení soupravy člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch Jan Šurovský.

„Nejde o sabotáž s geopolitickým podtextem,“ ubezpečil Hřib

K dopravní nehodě mezi tramvajovou soupravou v ukrajinských barvách a osobním autem došlo na zastávce Drinopol na pražském Břevnově. Fotku z nehody přidal na svůj twitterový účet náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti).

„Hned první den jízdy došlo ke kolizi auta s naší tramvají na podporu Ukrajiny,“ napsal k fotce Zdeněk Hřib. „Naštěstí to byl podle dostupných informací jen nevinný ťukanec a ne sabotáž s geopolitickým podtextem,“ upřesnil Hřib.

Tramvaj dnes podle informací náměstka pro dopravu opět vyráží do provozu.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

2

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
MS
Mirek Sekera23. 6. 2023, 12:37
Je vidět že ukrajinská tramvaj nepatří do Česka potažmo do prahy.
MB
Magan Blair23. 6. 2023, 6:52
"....a tramvaj se připletla do dopravní nehody, střetla se s osobním autem." Tak to se vam povedlo pane Spisar.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook