St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Střelec poškodil zařízení na železnici, omezil dopravu na trati v Praze

Eva Hradilová1 minuta čtení3. 5. 2023, 8:05
FvJVEz5WwA0CFMt
FvJVEz5WwA0CFMt · Foto: Správa železnic

Kvůli poškození objektu zabezpečovacího zařízení byla včera zastavena vlaková doprava mezi Vysočany a Horními Počernicemi. Jak informovala Správa železnic, na vině je střelec, který se do zařízení trefil celkem jedenáctkrát. Podezřelého přistihli na místě a případ řeší policie.

Zastavení provozu oznámila Správa železnic v úterý po půl šesté. Na Twitteru původně informovali, že je jen porucha na zabezpečovacím zařízení a mezi Vysočany a Horními Počernicemi nepojedou vlaky.

Ty se znovu rozjely před sedmou večer a železničáři upřesnili důvod. „K poškození zabezpečovacího zařízení došlo podle dosavadních zjištění střelbou na jeho součást. Celou záležitost proto nyní řešíme s Policií ČR,“ napsali na Twitteru.

Na webu pak uvedli, že v objektu, kde je zařízení umístěno, našli jedenáct průstřelů. „Vyšetřovatelé Správy železnic na místě přistihli také podezřelého a spolu s vyšetřováním celého případu jej předali Policii ČR k dalšímu řízení,“ píše se na webu.

Teprve po skončení vyšetřování zařízení opraví a provoz obnoví bez omezení.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook