St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Kvůli opravám na Florenci čeká linku C v neděli a pondělí výluka

ČČTK, Eva Hradilová1 minuta čtení29. 4. 2023, 13:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Jakub Horňák

Kvůli opravě stropní desky na Florenci opět nepojede metro na trase C mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská. Výluka bude celou neděli 30. dubna a pondělí 1. května. Opravy stropní desky na Florenci začaly loni, víkendová výluka bude jedním z 26 plánovaných dvoudenních omezení v tomto úseku.

Místo metra cestující sveze náhradní tramvajová linka XC od hlavního nádraží z Opletalovy ulice přes zastávky Masarykovo nádraží, Bílá labuť, Vltavská a Strossmayerovo náměstí na Výstaviště.

Linka číslo 36 v trase Zvonařka - I. P. Pavlova - Karlovo náměstí - Václavské náměstí - Masarykovo nádraží - Bílá labuť - Vltavská - Výstaviště - Nádraží Holešovice bude pokračovat ve dvou možných variantách, buď jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov, nebo přes Kobylisy a Ládví na Sídliště Ďáblice.

Odklonem přes zastávku Nuselské schody do obratiště Náměstí Bratří Synků pojede tramvajová linka 23, změní se také umístění některých tramvajových zastávek.

Stanice Florenc byla zprovozněná pod tehdejším názvem Sokolovská v roce 1974. Její monolitická stropní deska má rozlohu asi 4000 metrů čtverečních a rozkládá se pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici.

S opravou začal dopravní podnik loni na jaře, nosníky a samotnou desku je nutné vyměnit kvůli jejich korozi. Kvůli tomu bylo letos po jedné víkendové výluce v lednu, únoru a březnu, v květnu bude ještě jedna. O Velikonocích metro na trase C mezi Vltavskou a I. P. Pavlova nejezdilo kvůli výměně dřevěných pražců za betonové.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook