Počasí dnes19 °C, zítra22 °C

Sparta vedla v Ostravě už 3:0. Nakonec prohrála v prodloužení

Hokejisté Sparty na ledě Vítkovic vedli už 3:0. Pak ale přišla pořádná sprcha. Pražané polevili a rázem prohrávali 3:4. Hokejisté Sparty ještě před závěrečnou sirénou stihli vyrovnat, a tak o vítězi rozhodlo prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí a Pražané si po velké bitvě odvezli jen bod za prohru 4:5 po prodloužení.

V desáté minutě utkání otevřela Sparty skóre hned dvěma góly. Nejdříve si Pech počkal na vhodný okamžik u mantinelu a posléze vybídl Roberta Říčku, který svou střelou z pravého kruhu prostřelil Svobodu na vzdálenější tyč.

O pár vteřin později Zikmund přes dotírajícího protihráče našel Miroslava Formana, který svou druhou brankou v aktuálním ročníku rozjásal sparťanskou střídačku. To bylo z první třetiny vše.

V prostřední části přidala Sparta další gól, a to při vlastním oslabení. Domácí hokejisté hráli přesilovku, když Tomáškovo vyhození našel Lukáš Rousek a sám proti Svobodovi nezaváhal. Zakončil přesně mezi betony vítkovického gólmana a Sparta vedla 3:0.

Ve třetí třetině si Sparta prožila šest minut jako z hororu. Ve 46. minutě našla Dejova přihrávka svého adresáta před sparťanskou brankou a Martin Dočekal nadvakrát propasíroval kotouč pod ležícím brankářem Machovským – 1:3. O čtyři minuty později ve vlastním oslabení ujel Dominik Lakatoš a vítkovický forvard se nemýlil – 2:3. Za minutu se trefil Rastival Dej se trefil – 3:3. O další minutu poslal Jan Hruška Vítkovice poprvé v utkání do vedení – 4:3.

Do prodloužení poslal zápas v přesilovce Pražanů Lukáš Rousek. Dvě minuty před koncem prodloužení ujel vítkovický Rostislav Marosz, který pokořil Machovského střelou po ledě, čímž ukončil utkání.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Sparta Praha 5:4p (0:2, 0:1, 4:1 - 1:0)

HC VÍTKOVICE RIDERA: Mi. Svoboda – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Koch, R. Černý – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

HC Sparta Praha: Machovský – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Zikmund, D. Vitouch, Forman.

Branky a nahrávky: 46. Dočekal (Lakatoš, Dej), 50. Lakatoš (L. Kovář, Hruška), 51. Dej (Werbik) , 52. Hruška (R. Černý, Koch), 63. Marosz (Schleiss, Mi. Svoboda) - 10. Říčka (Pech, Košťálek), 10. Forman (Zikmund), 31. Rousek (Tomášek), 54. Rousek (Horák, Řepík). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Malý, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.