Počasí dnes16 °C, zítra20 °C

Hokejisté Sparty prohráli v Hradci Králové 3:2

Sparťané dnes nestačili na hokejisty Hradce Králové na jejich ledě a prohráli 3:2. V utkání 12. extraligového kola vyrovnali nepříznivý stav 0:2, ale na branku Kellyho Klímy z 52. minuty už odpověď nenašli. Pražané tak vyšli naprázdno podruhé za sebou.

Jasnou hvězdou první třetiny byl Kevin Klíma. Někdejší útočník Spartydělal pražskému celku svým pohybem největší potíže a zaznamenal dva body. V páté minutě otevřel po jeho krásné přihrávce skóre Jergl, ve dvanácté se Klíma trefil sám - dokonce ve vlastním oslabení. Úvodní spolupráci si oba zmiňovaní zopakovali ještě jednou, ale po zadovce zpoza branky trefil Jergl jen boční síť.

Jasně aktivnější tým Mountfieldu měl za 25 minut hry dost šancí na vyšší vedení, sám se však zbrzdil nepovedenou přesilovkou. Několik sparťanských střelců ještě brankář Kiviaho zastavil, než ho z početní výhody překonal hostující kapitán Řepík. Finský gólman v hradeckých službách tak v součtu Ligy mistrů a domácí soutěže inkasoval po 122 minutách. Před druhou přestávkou ho ještě zachránila tyčka při Simonově střele.

Po návratu na led už ale obrovskou chybu, kterou udělal za brankou Lalancette, potrestal dorážející Forman. Domácí přesto nakonec slavili vítězství. Rozhodl o něm druhý z bratrů Klímových Kelly, který v 52. minutě prostřelil hradbu těl od modré čáry. Premiérový bod v české extralize si díky asistenci připsal finský obránce Huttula, obě dvojčata Klímova tak zaznamenala svůj první gól v sezoně.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Jergl (Kevin Klíma, Cingeľ), 12. Kevin Klíma (Okuliar), 52. Kelly Klíma (Huttula) - 31. Řepík (Krejčík), 42. M. Forman (D. Vitouch, Přibyl). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Šimánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4001.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Kalina, Rymsha, Jank, Huttula, Nedomlel, Piegl - J. Veselý, Lev, Okuliar - Jergl, Cingeľ, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Lalancette, Smoleňák - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Sparta: Jakub Kovář - Krutil, Krejčík, Jurčina, Polášek, M. Jandus, Graňák, Mikliš - Řepík, Sobotka, Simon - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - Přibyl, G. Thorell, M. Forman - M. Vitouch, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Patera.

Autoři | Foto Mountfield Hradec Králové

Štítky HC Sparta Praha, hokej, prohra, Hradec Králové, FC Hradec Králové, AC Sparta Praha, hokejista, Mountfield Hradec Králové, Liga mistrů UEFA, Extraliga ledního hokeje, Jakub Kovář